Reklama na YouTube

FABRYKA HITÓW > MARKETING > REKLAMA NA YOUTUBE

Promocja na YouTube dotyczy każdego twórcy, który publikuje swoje materiały na tej platformie. W przypadku muzyków można promować teledyski bądź tylko piosenki w wersji audio. Reklama na YouTube pomaga twórcą zyskiwać niesamowity rozgłos i szerokie zasięgu.

reklama-na-youtube

Jak wypromować muzykę?

Promocja muzyki na serwisie YouTube jest coraz popularniejsza. Nie chodzi jedynie o teledyski, lecz także o piosenki czy całe płyty. Coraz częściej artyści wrzucają cały swój kontent na ten serwis, aby każdy chętny mógł zapoznać się z ich twórczością. Dzięki takiej opcji każdy słuchacz może swobodnie poruszać się pomiędzy utworami i zapoznawać się z każdym z nich. Im więcej wyświetleń, tym większe szanse na zdobycie większego grona słuchaczy.

Wstawienie muzyki na YouTube powinno być jednoznaczne z dodawaniem postów w innych serwisach i social mediach. Promocja kanału na YouTube ściśle powiązana z dodawaniem reklam na Facebook czy Instagram, może przyciągnąć odbiorów z różnych miejsc. Pamiętaj, że każdy serwis ma swoją grupę docelową. Innych słuchaczy spotkasz na Facebooku, Instagramie, Twitterze czy Tik Toku. Każdy z nich może jednak wejść na YouTube i sprawdzić jaką twórczość oferujesz, aby odnaleźć się w twoich rytmach.  

Jak wypromować teledysk na YouTube?

Chcesz wiedzieć, jak wypromować film na YouTube bez ukrytych kosztów? W przypadku bezpłatnego promowania piosenek i teledysków na tej platformie warto zwracać uwagę na premiery. To specjalne ustawienia, które zwracają uwagę słuchaczy i odbiorców. Reklama na YouTube w postaci premiery przywołuje wielu chętnych fanów. Ci mogą rozmawiać ze sobą na chacie, czekać na pojawienie się filmu, a do tego wysyłać link do wydarzenia znajomym. To sposób na promocję, który praktycznie sam się nakręca.

Nie warto jednak pozostawiać wszystkiego losowi. Ważne są również tagi. Ustaw je tak, aby przyciągały twoich obecnych i nowych odbiorców. Zaznacz co robisz, podaj typ muzyki oraz kontent, który twoja twórczość przypomina. Nie zapomnij o swoim imieniu, nazwisku, pseudonimie scenicznym, nazwie piosenki czy też całej płyty.  

Pamiętaj również o konieczności rozwijania swoich social mediów na facebooku i instagramie!                        

FAQ

Ile kosztuje reklama na YouTube?

Płatna promocja na YouTube jest bardzo często wykorzystywana przez twórców. Polega ona często na pojawianiu się w reklamach, gdy użytkownik ogląda inne filmy. W ten sposób można zareklamować cały swój teledysk, płytę albo wycinek piosenki. Cena często jest dobierana indywidualnie i zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest długość reklamy. Co ważne, nie są to ogromne stawki. Najczęściej koszt jednej reklamy waha się kilku do kilkunastu groszy. Ważne jest jednak określenie grupy odbiorców i ilości wyświetleń, które wygenerować ma dana reklama.

Co oznacza płatna promocja na YouTube?

Płatna promocja na YouTube dotyczy najczęściej dwóch spraw. Jedną z nich jest lokowanie produktu w swoich filmach. Może to następować w przypadku posiadania jakiegoś ciekawego produktu w teledysku, który może przyciągnąć ciekawych użytkowników. W przypadku piosenek częściej mówi się jednak o reklamach na YouTube. Te można zakupić, np. dzięki TrueView Discovery. Kosz takiej reklamy wynosi kilka bądź kilkadziesiąt groszy i naliczany jest po kliknięciu w daną reklamę.

Sprawdź również: